+48 500 647 918 biuro@marszalek998.pl

Akademia bezpieczeństwa pożarowego dla dzieci

Edukacja poprzez zabawę…???

Celem Akademii jest poprawa bezpieczeństwa dzieci, uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Nasz projekt  skierowany jest do najmłodszych bobasów,  przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Co w projekcie…dobra zabawa…???

W ramach projektu instruktorzy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, sprzętu pożarniczego, a nawet zabawek.

Naszą ideą jest wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także jak prawidłowo zareagować w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Czym dysponujemy…???

  • domek szkoleniowy z możliwością zadymienia pomieszczenia
  • ubranka dla grupy 10 osób w różnych rozmiarach, hełmy, spodnie, bluzy, maseczki, gaśnice strażackie plecakowe, gaśnice treningowe
  • manekiny szkoleniowe
  • sprzęt multimedialny
  • namioty o powierzchni 18 oraz 50 m2